Apie mane


     Pradėjau šokti 5 metų. Tėvai nuvedė į pramoginių šokių studiją dėl gražios laikysenos ir eisenos.
Tuomet niekas net pagavoti negalėjo, kad šokis taps toks svarbus mano gyvenime.
Nuo 5 iki 16 metų šokau Anykščių pramoginių šokių studijoje „Verpetas“. Šokti sekėsi ir patiko. Daugybę sėkmingų pramoginių šokių varžybų, koncertų Lietuvoje ir tuometinėse Sovietinėse 15-oje broliškų Respublikų dabar mena didžiulė šūsnis diplomų, medalių, vazos, suvenyrai(taurių tuomet dar nebūdavoJ), pageltę laikraščių straipsniai ir nuotraukos. Bet gyviausias prisiminimas – darbas per repeticijas šokių salėse. Dėkinga savo pirmiesiems šokių treneriams S.Bilevičienei ir J.Pratkeliui už įskiepytą meilę šokiui ir darbštumą, discipliną.
    Dėkinga savo mamai, kuri man dar būnant vaikui padėjo atrasti prasmę šokyje: savo šokį dovanoti kitiems.  Ji pakvietė mane pasiklausyti vienos balerinos iš Maskvos interviu, kuriame ši balerina sakė, jog šokdama ji galvoja apie žmones, kuriems ji šoka ir savo šokį dovanoja žmonėms. Tokią šokio prasmę atrasti buvo labai svarbu mažai mergaitei, nuolat dalyvaujančiai pramoginių šokių varžybose, kur labai didelė konkurencija, daug įtampos ir streso.
Kai man buvo 9metai, dalyvavome Pramoginių šokių seminare Palangoje. Baleto trenažus vedė legendinė Lietuvos baleto solistė, pedagogė, baleto kritikė ir istorikė Aliodija Ruzgaitė. Pamenu, buvau užburta baleto judesių, tiesiog rydavau akimis A.Ruzgaitės judesius ir apimta to žavesio stengdavausi panirusi į tai atkartoti. A.Ruzgaitė pasakė mano šokių trenerei, kad ji renka naują klasę Nacionalinėje M.K. Čiurlionio meno mokykloje ir kad aš galėčiau ten stoti. Norėjau beprotiškai!!! Bet tėvai neleido. Pasakė: „- šoki pramoginius, sekasi-ir šok. Tokio mažo vaiko vieno į Vilnių gyventi bendrabutyje neleisim.“
      Taigi šokau toliau pramoginius šokius, taip pat dar lankiau dramos būrelį (svajojau tapti teatro artisteJ), mėgau kurti, rašyti rašinius, dievinau savo lietuvių kalbos mokytoją ir lietuvių kalbos pamokas.
Kai buvau 16-os, visa šeima persikėlėme gyventi į Vinių. Vilniuje tęsiau šokti pramoginius šokius sportinių šokių klube „Ratuto“ pas trenerius V. Ir A. Visockus. Vėl gana sėkmingas etapas, daug sėkmingų varžybų Lietuvoje, 15-oje Sovietinių Respublikų, Vokietijoje, Lenkijoje. Turėjau galimybę ne tik treniruotis pramoginius šokius, bet ir 2 kartus per savaitę būdavo baleto trenažas, taip pat ir šiuolaikinis šokis.
1990m. įstojau į Lietuvos Muzikos Akademiją, teatrinio meno fakultetą, pramoginio šokio specialybę. Dar bestudijuodama susidomėjau moderniu šokiu ir liturginiu šokiu. 1995m. baigiau Lietuvos Muzikos Akademiją ir išvykau į misijas su tarptautiniu krikščionišku teatru „Covenant Players“ („Sandoros aktoriai“) . Teko darbuotis Prancūzijoje, Danijoje, Vokietijoje, Olandijoje ir Belgijoje.Su šiuo teatru keliavau du metus. Teko sukurti per 50 vaidmenų. Daug vaidinom, vedėm kursus ir kuo galėdami pasitarnavome senelių prieglaudose, mokyklose, koledžuose, licėjuose, įvairiose bažnyčiose, pensionatuose, kalėjimuose. Įgijau  patirties  ne tik teatro mene, bet ir didelės gyvenimo praktikos. Tuo metu pradėjau kurti ir šokti solo šokius: „Šokis seniems žmonėms“, „Mano gyvenimas“, „Sūnus palaidūnas“. Nauja, labai įdomi patirtis buvo kurti choreografiją pagal Charless M.Tanner , „Covenent Players“ teatro įkūrėjo, pjeses  „New Girl“ („Naujokė“) ir „Face tTo Face“ („Veidu į veidą“). Susidūriau su judesiu be muzikos, įprasminančiu tekstą, žodį ištariamame garse, be muzikos. Vėliau iš šios patirties gimė „Šokis pagal 42 psalmę.
1997m. grįžau į Lietuvą ir pradėjau dirbti choreografijos mokytoja Vilniaus krikščionių mokykloje, kurioje dirbu iki šiol. Subūriau šokių grupę „Džiaugsmas“, kurioje tuo metu buvo trys grupės: suaugusiųjų, paauglių ir vaikų. Dar bestudijuodama patyriau terapinę šokio galią, kai esant gyvenimo sunkumams ar būdama blogos nuotaikos ateidavau šokti į  paskaitą ar repeticiją, ir net nepastebėdavau kada rūpesčiai ir liūdesys pasitraukdavo, širdį pripildydavo džiaugsmas. Todėl jau tuomet buvau nusprendusi: jei kada nors turėsiu savo studiją – ji vadinsis „Džiaugsmas“.  
Šokių grupė „Džiaugsmas“ išaugo į studiją. Šiuo metu joje yra 6 skirtingo amžiaus šokių grupės. Jauniausiam šokėjui 4m., vyriausiam-per 50m. Mokau pramoginių šokių, modernaus, klasikinio, liturginio šokio. Kuriu šokius, šokio kompozicijas: sukūriau šiuos šokius vaikams ir paaugliams: „Jonvabaliai- nešantys šviesą naktyje“( Respublikinio festivalio „Mes pasaulis‘2003“ finalas, Vilniaus miesto šiuolaikinio šokio konkurso „Perliukas‘2004“ finalas) „Medūzos- jūros gėlės“, „Drauge“, „Besileidžiančių lapų simfonija“, „Bjaurusis ančiukas“, „Venecijietiška lopšinė“ (Vilniaus miesto šiuolaikinio šokio konkurso „Perliukas‘2006“ finalas), „Kirmėlytė“ “( Respublikinio festivalio „Mes pasaulis‘2007“ finalas), „Lašeliai“( Respublikinio  šokių  konkurso “Norim kilt‘2009“ 2 vieta šiuolaikinio šokio kategorijoje), „Rytmečio malda“, „Malda“, „Džiaugsmas“, „Judesių daina“( Respublikinio šokių konkurso “Norim kilt‘2009“ finalas), „Peliukas“, „Pupa“, „Laikrodukas“, „Garvežys“, „Virsmas“( atliktas tarptautiniame projekte „Šokis širdyje“ įvairiuose Lietuvos miestuose bei per pirmąjį Lietuvoje šiuolaikinio šokio festivalį vaikams „Dansema‘2007“) , „Sielos“, „Svajonė“, „Linksmų driežiukų džiaivas“, „Su batais“( Respublikinio šokių konkurso “Norim kilt‘2007“ finalas), „Interpretacija“, „Afro“, „Liūtų šokis“, „Duo“, „Valsas su rožėmis“, „Gandrų ir varlių tango“( Respublikinio festivalio „Mes pasaulis‘2007“ finalas, Respublikiniame šokių festivalyje „Pavasario fiesta‘2011“ originaliausia šokio kompozicija), „Vasara, ruduo“, “Žiemos lopšinė“, „Išeinančios žiemos lopšinė“, „Ramunių kamuoliai“,  „Baltos varnos“, „Šokis mokytojams“ ir kt. Sukūriau šiuos šokius bei šokio kompozicijas suaugusiems: „Jau pradeda lyti“, „Jis gyvas“, „Šis kraujas“, „Erelis“, “ Tebūna palaimintas..“, „Rauda“ (Respublikinio   šokių konkurso “Suaugome, bet vis dar Norim kilt‘2011“ 1 vieta šiuolaikinio šokio kategorijoje), „Džiaugsminga malda“, „Ritmo filosofija“, „Fado“ ir kt.
Nuo 1998m. iki 2003m. dirbau  šokių mokytoja Tomo Petreikio šokių studijoje. 2000-2005m. dirbau choreografe  muzikinėje studijoje„Boružytė“.
Nuo 1997m. iki šiol dirbu kaip šokių mokytoja, choreografė ir šokėja savo šokių studijoje „Džiaugsmas“.
  Nuo 1998m. iki šiol lankau baleto pamokas pas   LOB  baleto solistę,Nacionalinės M.K.Čiurlionio mokyklos pedagogę,Lietuvos edukologijos universiteto dėstytoją Valentiną Tarasovą.
Nuo 1998 iki 2006m. mokiausi modernaus šokio šiuolaikinio šokio pradininko, choreografo Vyčio Jankausko modernaus šokio trupėje.
2004 – 2010m. šokau šiuolaikinio šokio choreografės Jakaterinos Deineko šokio laboratorijoje „Baltas vėjas“.
Nuo 1994m. iki šiol stengiuosi plėsti ir tobulinti žinias bei patirtį moderniame šokyje įvairiuose seminaruose bei vasaros šokio mokyklose : American Dance Festival (Talinas, Estija,1994m.), „Naujasis Baltijos šokis“ (nuo 1998 iki 2005m. organizuoti seminarai Vilniuje),vasaros šokio mokyklos Vilniuje, Jūrmaloje (Latvija), Maskvoje (Rusija) (nuo 1997m. iki šiol), kelionė į Gretos Palukos (Greta Paluca) modernaus šokio mokyklą Dresdene 2002m.,modernaus šokio seminarai su užsienio ir Lietuvos choreografais šokio mokytojais,2005m.seminaras-kūrybinė laboratorija su judesio teatro “PointZero“ režisieriumi  Danny Scott  (Londonas) Šveicarijoje, Bazelyje ir kt.
Dalyvauju, šoku įvairiuose projektuose, kitų choreografų šokio spektakliuose: „Mergvakaris“ (Vytis Jankauskas,2004m.vasaros šokio mokykla), „Apie ką šneka smėlis“ (Jakaterina Deineko, 2004m.), „157 - jame kilometre“ (Jakaterina Deineko, 2006m.), „Bildungas“(Jakaterina Deineko,2008m.), „Takumas“ (Jakaterina Deineko ,2009-2010m.) ir kt.
Kuriu ir šoku solinius šokius bei šokio kompozicijas : „Erelis“, „Kelias“, „Nuostabus“, „Neįtikėtina meilė“, „Jauna mergaitė“(premjera Baselyje, Šveicarijoje) ir kt.
2004m. kartu su skulptoriumi ir dailininku Jonu Grunda sukūrėme šokio spektaklį „Kelionė“, kuriame susiejome šokio ir dailės meną. Šio spektaklio premjera įvyko Austrijoje, Mittersill mieste, Lietuvoje „Kelionę“ parodėme „Jaunimo teatre“ ir Vilniaus Universiteto teatre per menų sintezės festivalį. 2005m. su šiuo spektakliu dalyvavome tarptautiniame šiuolaikinio šokio festivalyje „Solo dance‘2005“ Sankt Peterburge, Rusijoje.
2005m. ir 2006m.  buvau pakviesta vesti šiuolaikinio šokio seminarus menų konferencijoje Austrijoje, Mittersill mieste. Dirbau su žmonėmis turinčiais patirties šokyje ir visai jos neturinčiais. Pastačiau šokio kompoziciją „Lamentation“ naudodama skirtingų menų sintezę.
2006-2007m. kartu su savo šokėjais dalyvavau tarptautiniame šokio projekte „Šokis širdyje“, choreografiniai atvirukai  su Prancūzijos ir Lietuvos choreografais bei pirmajame tarptautiniame  šiuolaikinio šokio festivalyje vaikams „Dansema‘2008“.
...Ir dar daug kitų įvairių renginių, projektų, šokio stovyklų...
Mėgstu kurti. Rašau ne tik šokio judesiais, bet ir ant popieriaus lapo. Tarp eilės mano parašytų kūrinėlių yra ir dalis jau pastatytų ne vienoje mokykloje spektaklių scenarijų: „Kodėl verkė pienė“, „Vadovėliai“, „Atgal į ateitį“, „Dievas išsirinko...“, „Kelionė į Seitnimši karalystę“ ir kt.
Noriu toliau kurti, mokytis ir mokyti judesio stebuklo ir išgyventi tą akimirką, kur mažoje kasdienybės tyloje gyvena didelio stebuklo paslaptis – kai širdis pasipuošia drugelio sparnais ir išskrenda dalinti džiaugsmo kitiems.